OUR ATHLETES


- 2019/2020 - JASTRZEBSKI WEGIEL (POLAND)

- 2018/2019 - BYDGOSZCZ (POLAND)

- 2016/2018 - BENFICA (PORTUGAL)

- 2015/2016 - SESI-SP

- 2014/2015 - BENFICA (PORTUGAL)

- 2013/2014 - SADA CRUZEIRO

- 2012/2013 - BENFICA (PORTUGAL)

- 2011/2012 - JASTRZEBSKI WEGIEL (POLAND)

- 2010/2011 - SKY PINHEIROS

- 2009/2010 - HALKBANK (TURKEY)

- 2007/2009 - ULBRA SUZANO

- 2005/2007 - UNISUL

- 2004/2005 - BANESPA

2017/2018 - BENFICA

- 2nd Place in Portuguese Championship

- 2nd Place Portuguese SuperCup

- Portuguese Cup Champion

- 5th Place in Challenge Cup

2016/2017 - BENFICA

- Portuguese Superleague Champion 

- Portuguese SuperCup Champion

- 2nd Place Portuguese Cup 

- 9th Place Challenge Cup

2015/2016 - SESI-SP

- 2nd Place in Paulista Championship

- 4th Place in Brazilian Superliga

- 3rd Place in Brazil Cup

2014/2015 - BENFICA

- Portuguese Superleague Champion 

- Portuguese SuperCup Champion

- Portuguese Cup Champion

- 2nd Place Challenge Cup

2013/2014 - SADA CRUZEIRO

- Mnas Gerais Champion

- World Clubs Chapiom - Betim 2013

- South American Champion

- Champion Copa Brasil

2012/2013 - BENFICA

- Portuguese Superleague Champion

- Portugal's Cup Champion

2011/2012 - JASTRZEBSKI WEGIEL 

- 2nd Place World Clubs Championship

- 2nd Place Polish Cup

- 4th Place Polish Championship

2010/2011 - ZALAU (ROMENIA) / SKY PINHEIROS

- 5th Place Superleague

- Romain Champion

2009/2010 - HALKBANK 

- 4th Place Turkish Superleague

2008/2009 - ULBRA SUZANO

- São Paulo Champion

- Rio Grande do Sul Champion

- 5th Place Superleague

2007/2008 - ULBRA SUZANO

- São Paulo Champion

- Rio Grande do Sul Champion

- 3rd Place Superleague

2006/2007 - UNISUL

- 4th Place Superleague

- 2nd Place Santa Catarina Championship

2005/2006 - UNISUL

- 2nd Place São Paulo Championship

- Santa Catarina Champion

- 3rd Place Superleague

2004/2005 - BANESPA

- Champion Superleague

- Champion Brazil Cup

- São Paulo Champion

2005 - NATIONAL TEAM SENIOR

- Named to World League

2003 - NATIONAL TEAM JUNIOR

- 2nd Place World Championship

2002 - NATIONAL TEAM JUNIOR

- South American Champion

- Best Setter South American

2001 - NATIONAL TEAM YOUTH

- World Champion - Egypt

2000 - NATIONAL TEAM YOUTH

- South American Champion

- MVP South American Championship

Photo´s gallery